WSzW Wrocław BIP
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
Wielkanoc w Kosowie
18.04.2017

16 kwietnia br. w bazie Nothing Hill miało miejsce spotkanie wielkanocne, które zgromadziło nie tylko polskich żołnierzy i policjantów, ale także delegacje mundurowych z różnych państw.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Macedonii Pan Jacek Multanowski, dowódca Wielonarodowej Grupy Bojowej Wschód płk Corwin Lusk, dowódca Komponentu Wojskowego UNMIK płk Rafał Jarmużek oraz policjanci XXVI rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji Misji Unii Europejskiej EULEX.


„Chciałbym złożyć wam serdeczne życzenia spokoju, szczęścia oraz wszystkiego co najlepsze. Niech te Święta Wielkanocne będą pełne nadziei i wiary a Zmartwychwstały Chrystus przyniesie wam radość miłość, spokój i szczęście. Pogodnych, pełnych radosnej nadziei i rodzinnego ciepła Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jesteśmy daleko od domów, ale tworzymy jedną rodzinę, rodzinę wojskową. Korzystając z okazji chciałbym wam podziękować za wasze zaangażowanie i profesjonalizm oraz za wszystko co tutaj robicie" – powiedział ppłk. Mariusz Janikowski.


Następnie głos zabrał podinspektor Jacek Setniewski. „Drodzy państwo, spotkaliśmy się tutaj w rodzinnej atmosferze. Myślę, że jest to szczególny czas, a my jako wielka rodzina polska w Kosowie staramy się dbać o to, aby nasze tradycje zostały zachowane. Życzę wam wszystkim smacznego posiłku, przyjemnego spędzenia czasu i radosnych świąt.”


Po wystąpieniach dowódcy oraz gości, kapelan XXXV zmiany ks. por. Grzegorz Lach poprowadził modlitwę i pobłogosławił wielkanocny posiłek. "Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu Triduum Paschalnego. Dziękuję, że tak licznie uczestniczyliście w tym najważniejszym w roku wydarzeniu dla katolików" - powiedział kapelan.


Na stołach pojawiły się tradycyjne polskie potrawy: śledzie, żurek, wędliny, ryby i wiele innych, a po wielkanocnym śniadaniu kapelan odprawił mszę świętą.

 

Tekst i zdjęcia: por. Kamila Makowiecka-Fijołek