WSzW Wrocław BIP
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r.
Wizyta
13.07.2017

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych RP, generał dywizji Jarosław Mika odwiedził żagański garnizon.W środę 12 lipca br. generał Jarosław Mika, przybył z wizytą do pancernej stolicy Polski – Żagania, gdzie był obecny min. na uroczystości przyjęcia obowiązków przez nowego komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu, podpułkownika Jacka Gaszaka.

 

 

- Gratuluję wyznaczenia na to stanowisko, które jest także dużym wyzwaniem. Przed panem wiele zadań związanych z zabezpieczeniem intensywnego szkolenia na obiektach poligonowych ośrodka nie tylko polskich żołnierzy, ale także szkolących się tutaj naszych sojuszników. – mówił podczas uroczystości generała Mika.

  

W Klubie Wojskowym Czarnej Dywizji miała miejsce także wyjątkowa uroczystość złożenia przysięgi wojskowej przez sierżant Bożenę Słowik, która dołączyła do grona podoficerów 11 batalionu dowodzenia z Żagania.


Generał Mika spotkał się także z oficerami i podoficerami 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania, gdzie omawiano istotne kwestie dotyczące służby żołnierzy oraz wyzwań szkoleniowych jakie stoją przed żagańską brygadą.

Tekst i zdjęcia: st.chor. Rafał Mniedło