WSzW Wrocław BIP
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.
Wizyta
13.07.2017

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych RP, generał dywizji Jarosław Mika odwiedził żagański garnizon.



W środę 12 lipca br. generał Jarosław Mika, przybył z wizytą do pancernej stolicy Polski – Żagania, gdzie był obecny min. na uroczystości przyjęcia obowiązków przez nowego komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu, podpułkownika Jacka Gaszaka.

 

 

- Gratuluję wyznaczenia na to stanowisko, które jest także dużym wyzwaniem. Przed panem wiele zadań związanych z zabezpieczeniem intensywnego szkolenia na obiektach poligonowych ośrodka nie tylko polskich żołnierzy, ale także szkolących się tutaj naszych sojuszników. – mówił podczas uroczystości generała Mika.

  

W Klubie Wojskowym Czarnej Dywizji miała miejsce także wyjątkowa uroczystość złożenia przysięgi wojskowej przez sierżant Bożenę Słowik, która dołączyła do grona podoficerów 11 batalionu dowodzenia z Żagania.


Generał Mika spotkał się także z oficerami i podoficerami 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania, gdzie omawiano istotne kwestie dotyczące służby żołnierzy oraz wyzwań szkoleniowych jakie stoją przed żagańską brygadą.

Tekst i zdjęcia: st.chor. Rafał Mniedło