WSzW Wrocław BIP
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.
Szkolenie klas mundurowych
14.07.2017

W czasie obozu wypoczynkowo-szkoleniowego uczniowie liceum ogólnokształcącego ZSLiZ w Sulęcinie przeżyli pierwsze dni na poligonie.

W dniach 01-10.07.2017r. realizując podstawowe szkolenie wojskowe, uczniowie mogli nabyć nowe, jak i sprawdzić już zdobyte umiejętności. W trakcie zajęć razem z instruktorami 15 batalionu Ułanów Poznańskich realizowali szkolenie ogniowe na symulatorze „Śnieżnik”, gdzie uczyli się łącznych czynności do strzelania, prowadzili ogień do celów stałych i poruszających się.


W trakcie szkolenia na Wędrzyńskim poligonie realizowali również inne zagadnienia codziennej żołnierki, uczestniczyli w zajęciach z taktyki, inżynieryjno-saperskich, terenoznawstwa i łączności. Poznawali sprzęt i uzbrojenie jakim dysponują pododdziały z Wędrzyna, przyswajali dane taktyczno-techniczne Rosomaków, karabinków szturmowych i innego uzbrojenia.


Uczniowie sulęcińskiej szkoły mundurowej szkolili się zarówno w terenie zalesionym, jak i w ośrodku zurbanizowanym przyswajając pierwsze szlify taktyczne.

tekst / zdjęcia: plut. Marcin Więckowicz