WSzW Wrocław BIP
AKTUALNOŚCI
Czwartek, 13 grudnia 2018 r.
Zintegrowane szkolenie rakietowców
12.01.2018

Działanie dywizjonu w czasie prowadzenia działań taktycznych było tematem szkolenia zintegrowanego przeprowadzonego w dniach od 9 do 11 stycznia br. w 3 dywizjonie artylerii rakietowej 23 pułku artylerii.

Trzydniowe szkolenie prowadzone w systemie dzienno - nocnym realizowane było oparciu o przykoszarowy plac ćwiczeń. Jego celem było zgrywanie pododdziałów w działaniach taktycznych oraz doskonalenie umiejętności prowadzenia działań w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych.
 
 
W ramach zajęć realizowano szkolenie taktyczne i specjalistyczne, zgrywając zespoły, załogi i pododdziały do działania zgodnie z przeznaczeniem, sprawdzono wykonywanie norm szkolenia bojowego, a zajęcia strzeleckie realizowane w dzień i w nocy pozwoliły dowódcom baterii sprawdzić poziom umiejętności podwładnych.
 
 
Zwieńczeniem szkolenia był udział dywizjonu w treningu kierowania ogniem pułku na środkach łączności, podczas którego doskonalono umiejętności obsady stanowiska dowodzenia w kierowaniu działaniami, a także zgrywanie w zakresie wykonywania zadań ogniowych.
 
 
Tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński
Zdjęcia: st. kpr. Arkadiusz Polewski