WSzW Wrocław BIP
AKTUALNOŚCI
Czwartek, 13 grudnia 2018 r.
4 lipca na sportowo
06.07.2018

Dla upamiętnienia obchodów Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych 4 lipca br. w Bolesławcu polscy i amerykańscy żołnierze rozegrali wspólny mecz koszykówki.

W hali sportowej 1 Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu reprezentacja żołnierzy 23 pułku artylerii i amerykańskich saperów z 91 batalionu inżynieryjnego stanęła w szranki w konkurencji sportowej, która w kulturze amerykańskiej ma bogate tradycje.
 
 
Sportową rywalizację rozpoczął dowódca 91 batalionu inżynieryjnego ppłk Matthew Rogers, który przed meczem odniósł się w kilku słowach do tradycji obchodzonego święta. Po uścisku dłoni przez zawodników obydwu drużyn rozpoczęła się widowiskowa rozgrywka. Od początku mecz był bardzo wyrównany. Po każdym celnym rzucie, czy „wsadzie” amerykańskich żołnierzy, następowała kontra polskich artylerzystów. Końcówka meczu należała jednak do amerykańskich saperów, którzy wygrali spotkanie wynikiem 86 do 72.
 
 
Podczas całego spotkania sportowym zmaganiom żołnierzy towarzyszył gorący doping kibiców. Po meczu obydwie reprezentacje wykonały pamiątkowe zdjęcia. Jak przyznaje Szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu bolesławieckiego pułku, mjr Jakub Wołyński, do końca roku zaplanowano jeszcze szereg wspólnych rozgrywek sportowych z żołnierzami amerykańskimi, które pozwolą wzmocnić więzi z sojusznikami.
 
 
Zdjęcia i tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński