WSzW Wrocław BIP
AKTUALNOŚCI
Czwartek, 13 grudnia 2018 r.
Szkolenie artyleryjskie w 23pa
12.10.2018

10 września br. dowódcy dywizjonów, baterii artylerii rakietowej i samobieżnej oraz oficerowie sekcji operacyjnej 23 pułku artylerii uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym w ramach Dnia Artylerii.

Szkolenie zainicjował cykl wykładów, w ramach których poruszano problematykę nowych uwarunkowań w zakresie szkolenia pododdziałów artylerii oraz dokumentów normatywnych opracowywanych w tym zakresie.
 
 
Major Robert Oleś, który w składzie zespołu autorskiego uczestniczy w pracach nad nową instrukcją „Strzelania i Kierowania Ogniem” omówił jej główne założenia i kierunki prac, a także wnioski z prac zespołów autorskich do opracowania innych wydawnictw Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 
 
W dalszej kolejności mjr Andrzej Szalla, wykładowca zespołu Wojsk Rakietowych i Artylerii Akademii Wojsk Lądowych zapoznał kadrę pułku z działaniem dywizjonu artylerii wyposażonym w 155 mm armatohaubice KRAB oraz kompanii wsparcia wyposażonej w 120 mm moździerz RAK.
 
 
Szkolenie zakończył trening przekazywania komend artyleryjskich na środkach łączności przeprowadzony w języku angielskim, podczas którego zadania ogniowe do celów o zróżnicowanych kształtach wykonywano z użyciem siatki GROM.
 
 
 
Zdjęcia i tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński