WSzW Wrocław BIP
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 20 stycznia 2019 r.
MON zaprasza na pikniki „Służymy Niepodległej”
05.11.2018

10 listopada br. (sobota) o godz. 13.00, w 17-stu polskich miastach we wszystkich województwach rozpoczną się pikniki pod hasłem „Służymy Niepodległej” zorganizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wszystkich Lubuszan zapraszamy tego dnia do Gorzowa Wielkopolskiego do Parku Słowiańskiego przy ulicy Słowiańskiej. Zapraszamy do wspólnego świętowania. W programie m.in. pokazy sprzętu wojskowego, występy artystyczne, w tym orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji przygotowanych również przez miasta.
 
 
W wybranych lokalizacjach będzie można podzielić się darem życia, oddając krew w przygotowanych ambulansach. O godz. 16.00, we wszystkich miastach razem pobijemy rekord w śpiewaniu „Marszu Pierwszej Brygady” czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Pikniki zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości. Chcielibyśmy, aby całe rodziny i mieszkańcy wszystkich regionów wspólnie uczcili pamięć naszych przodków, patriotów, dowódców i żołnierzy, którzy poświęcali życie, by Polska powróciła na mapę Europy. Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę!