WSzW Wrocław BIP
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 20 stycznia 2019 r.
To było pracowite sześć miesięcy
07.11.2018

5 listopada br. w 23 pułku artylerii pożegnano żołnierzy 91 batalionu inżynieryjnego, którzy w ramach III zmiany Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej stacjonowali w Bolesławcu.

W uroczystości uczestniczyli żołnierze polscy i amerykańscy, dowódca 91 batalionu inżynieryjnego podpułkownik Mathew Rogers, dowódca 23 pułku artylerii pułkownik Grzegorz Potrzuski oraz Prezydent Miasta Bolesławiec, Piotr Roman.
 
 
Po podniesieniu polskiej i amerykańskiej flagi państwowej oraz odśpiewaniu narodowych hymnów, dowódca 91 batalionu inżynieryjnego Mathew Rogers podziękował artylerzystom i władzom miasta za życzliwość oraz sympatię okazywaną jego podwładnym w okresie stacjonowania w Bolesławcu. Podsumował także współpracę z dowództwem i żołnierzami 23 pułku artylerii, składając podziękowanie na ręce dowódcy pułku płk Grzegorza Potrzuskiego.
 
 
„Będziemy zawsze miło wspominać minione sześć miesięcy wspólnej służby. Chciałbym podziękować żołnierzom i dowódcy pułku, którzy dzielili się z nami jednostką i stali ramię w ramię wykonując zadania na rzecz bezpieczeństwa Europy. Ćwiczyliśmy razem, obchodziliśmy wspólnie ważne dla nas uroczystości, rywalizowaliśmy w sporcie, a przede wszystkim poznawaliśmy polską kulturę, tradycje oraz służbę polskich żołnierzy. Jesteśmy wdzięczni za okazywaną życzliwość i za to, że przez sześć miesięcy mogliśmy poczuć się jak w domu” – podsumował okres wspólnej służby ppłk Rogers.
 
 
Również dowódca bolesławieckich artylerzystów podkreślił dobre relacje i korzyści z kilkumiesięcznej współpracy. „Oprócz wspólnie realizowanych zadań, ćwiczeń i szkoleń wiele się dowiedzieliśmy o swoich kulturach i realiach życia zarówno wojskowego jak i cywilnego. (…) Żywię nadzieję, że wspólna służba w koszarach 23 pułku artylerii i w naszym mieście dawała wam satysfakcję i umożliwiła poznanie specyfiki naszej służby ” – mówił płk Grzegorz Potrzuski.
 
 
W imieniu władz samorządowych Prezydent Bolesławca Piotr Roman podziękował za wspólnie spędzone chwile i życzył żołnierzom bezpiecznego powrotu do rodzinnych domów. Po zakończeniu przemówień dowódcy jednostek oraz przedstawiciele władz samorządowych wymienili się pamiątkami w podziękowaniu za dobrą współpracę. Na zakończenie uroczystości odegrano Pieśni Reprezentacyjne Wojska Polskiego oraz Armii Stanów Zjednoczonych.
 
 
Zdjęcia i tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński