WSzW Wrocław BIP
AKTUALNOŚCI
Niedziela, 20 stycznia 2019 r.
Sportowa pasja
07.11.2018

4 Listopada, w niedzielę o 15.50 czasu polskiego, wystartował maraton w Nowym Jorku. To jeden z największych biegów ulicznych na świecie. Jednym z jego uczestników był żołnierz Czarnej Dywizji.

Ponad 53 tysiące biegaczy ze 140 krajów pokonało trasę prowadzącą przez pięć nowojorskich dzielnic: Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx i Manhattan, aby finiszować na mecie w Central Parku i ukończyć 49. TCS New York City Marathon.
 
 
Na starcie niedzielnego biegu stanęły wielkie nazwiska światowego biegania, które walczyły o zwycięstwo oraz duże nagrody finansowe. Wystartowało ponad 300 naszych rodaków, w tym żołnierz na co dzień służący w 5 Kresowym batalionie saperów, szeregowy Paweł Raczyński.
 
 
„Służba wśród Krośnieńskich saperów to dla mnie zaszczyt, zwłaszcza że przełożeni wspierają mnie w rozwijaniu mojej pasji, jestem im za to bardzo wdzięczny''- zapewniał szer. Raczyński. Krośnieński Saper na około 53 tys. biegaczy zajął 135 miejsce, a wśród Polaków wysokie 3 miejsce. Następnego dnia został zaproszony do Polskiego Konsulatu w Nowym Jorku, dumnie reprezentując 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej.
 
Tekst: por. Elżbieta Sarnecka
Zdjęcia: archiwum prywatne Paweł Raczyński