WSzW Wrocław BIP
AKTUALNOŚCI
Czwartek, 13 grudnia 2018 r.
Woda, to ich żywioł
04.12.2018

Począwszy od poniedziałku 26 listopada, przez kilka kolejnych dni żołnierze – sportowcy Wojska Polskiego stanęli w szranki rywalizacji w pływaniu. Jednymi z faworytów byli reprezentanci 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Wojska Polskiego w pływaniu przeprowadzona została w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo –Kondycyjnym w Zakopanem. Celem tego szkoleniowego przedsięwzięcia było prócz wyłonienia najlepszych spośród najlepszych, inspirowanie żołnierzy oraz środowisk wojskowych do podnoszenia i utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej, propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz promocja wojska.
 
 
Organizatorem zawodów było Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych (DGRSZ), Inspektorat Szkolenia DGRSZ oraz Inspektorat Sił Powietrznych. Do sportowej rywalizacji przystąpiło jedenaście zespołów. Każdy z nich wystawił dwunastu zawodników, zatem łączna liczba walczących o najwyższe trofea była naprawdę imponująca.
 
 
W grupie mężczyzn przeprowadzono podzielone na dwie kategorie wiekowe konkurencje na dystansach pięćdziesięciu i stu metrów stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz motylkiem. Na dystansie pięćdziesiąt metrów wśród kobiet dominował styl dowolny i klasyczny.
 
 
Największe jednak emocje zarówno wśród samych zawodników, ale również trenerów i kibiców budziły sztafety 4x50 metrów w stylu dowolnym i zmiennym. Po emocjonującej rywalizacji przedstawiciele 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej stanęli na drugim miejscu podium, ustępując miejsca jedynie zawodnikom ze szczecińskiej dywizji. Mimo drugiej pozycji podsumowanie końcowe tegorocznego współzawodnictwa w sporcie powszechnym w Siłach Zbrojnych RP jest sukcesem, bowiem już po raz ósmy z rzędu najlepsza okazała się Czarna Dywizja.
 
Tekst: por. Krzysztof Gonera
Zdjęcia: st. chor. Szt. Tomasz Mucha